Ojj tak, ja się już powoli przeprowadzam, pakuję co się tylko da, choć do oficjalnej przeprowadzki jeszcze trochę. Korzystam jednak z tych nielicznych wolnych chwil i – co wyjazd na budowę to jeden karton wywieziony. Zawsze to mniej pakowania i noszenia później.

Dzieje się u nas ostatnio wiele, na różnych frontach, co bardzo cieszy. Zamówiliśmy do kuchni moją wymarzoną mozaikę nad blat. Upatrzyłam sobie ją w internecie i 'zachorowałam’. Zamówiona w sklepie internetowym, ma przyjechać z Hiszpanii 24-25.07. Z malowaniem kuchni czekam właśnie na nią, chcę dobrze dobrać do niej kolor.Tak oto wygląda moja mozaika (Dune Artisan):

f-dune-artisan-186927-mozaika-28-1x28-1

01517,3,dune-artisan-mozaika-ceramiczna

W tym samym terminie co mozaika mają do nas dotrzeć płytki do korytarza i do wiatrołapu. Zamówiliśmy je także w sklepie internetowym –  ten sam kraj pochodzenia, ten sam termin dostawy co przy mozaice (kto wie, może nawet ten sam transport!). Bardzo podobają mi się te hiszpańskie płytki, są inne niż wszystkie. Te nasze będą ułożone tak jakby w 'dywanik’. Jak tylko dotrą będziemy musieli dopasować do nich jakieś niedrogie marketowe płytki, które będą ułożone dookoła tych 'dywaników’. Płytki wyglądają tak (i w taki właśnie 'dywanik’ planujemy je położyć):

Octogono_Variette_Sombra_20x20-800x600

34572

i028_vodevil_efeso_01_1_1_1_1_1_1_1_1_1_1

Ja czekam z niecierpliwością na te nasze płytki i mozaikę, choć mąż pewnie nie podziela mojego entuzjazmu z wiadomych względów;-) Wierzę jednak w jego zdolności i nie mogę się już doczekać efektu końcowego.

Jeśli chodzi o inne prace, które podziały się w tak zwanym międzyczasie, to pochwalić się możemy gotowym pomieszczeniem gospodarczym. Jest to właściwie jedyne pomieszczenie, które jest już w pełni gotowe (oprócz oczywiście kotłowni, która poszła na pierwszy ogień).

pomieszczenie gospodarcze

Mały (a właściwie całkiem spory) pokój na dole będzie służył tymczasowo naszemu Antosiowi. Wreszcie będzie miał swój kąt, w którym królować będą zabawki i wszystkie dziecięce szpargały. Kolor już jest, jutro i w kolejnych dniach dojdą jeszcze wieloryby na wszystkie ściany, wykładzina i voila!;-)

pokój Antka

pokój Antka 2

pokój Antka 3

Bystre oko wypatrzy na tych zdjęciach rusztowanie za oknem. Tak, robimy elewację.:-) Wreszcie nasza karmelita przestanie straszyć 'golizną’ i przybierze ostateczny kolor. Ponieważ te prace nie zostały jeszcze obfotografowane, zostawiam ten temat na później.

Wracając do pomieszczeń wewnątrz, to za prawie skończoną uznać można także łazienkę na dole. Kolor zielony płytek jest tak naprawdę kolorem musztardowym, bardziej przypominającym żółty niż zielony. Czemu tak wyszło na zdjęciu? – bladego pojęcia nie mam! Dlatego też z kolorem w kuchni zaczekam, niech no wezmę do ręki plaster mej mozaiki a wtedy wszystko stanie się jasne;-).

lazienka 1

lazienka 2

lazienka 3

lazienka 4

Oczywiście tradycji musiało stać się zadość i coś musiało pójść nie tak… Tym razem problematyczna okazała się miska wc, która montowana była przynajmniej 5 razy bo ciągle coś przeciekało (jakiś fabryczny bubel nam się trafił:-/). Dopiero magik-hydraulik wyczarował jakąś prowizorkę i chwilowo jest ok. Pytanie tylko na jak długo i czy któregoś pięknego dnia nie zaleje mi łazienki (oby to była czysta woda!). No nic, korzystać niby już można także luksus niesamowity;-).
Łazience brakuje jeszcze szafki z umywalką (to pierwsze musimy zamówić, to drugie już mamy), lustra, grzejnika no i oczywiście oświetlenia. Mam nadzieję, że w najbliższym czasie uda się wszystko zakupić i zamontować.

W pozostałych pomieszczeniach walka trwa. Liczę, że przy kolejnym wpisie dojdzie choć jedno gotowe pomieszczenie, którym będę mogła się 'pochwalić’. Tymczasem wszystkim tym, którzy do nas zaglądają i czasem zostawią miłe słowo, bardzo dziękuję! Wiem, że przerwy między wpisami bywają u mnie długie, dlatego tym bardziej jest mi miło, kiedy strona ma więcej niż 10 wyświetleń!;-)

 

 7 komentarzy to “Pakowanie czas zacząć!”

 • Julia says:

  Wow! Jeszcze takiej mozaiki nie widziałam! Oryginalna… Jaki kolor elewacji wybraliście? Pokój na dole będzie dla Antosia, a gdzie Wy będziecie spać??
  Pozdrawiam, Julia

  • Marta says:

   Witam!

   Yyyy, spać będziemy w kotłowni!;-)
   A tak całkiem poważnie – tak jak wcześniej wiele razy pisałam, do przeprowadzki robimy jedynie dół domu, górę będziemy sobie już powoli dłubać mieszkając. Opcji ze spaniem zbyt wielu nie ma, zatem jasne jest, że będziemy chwilowo urzędować w salonie. Nie widzę w tym nic nadzwyczajnego…
   Co do koloru elewacji dawno już dokonaliśmy wyboru, nawet jest gdzieś na blogu zdjęcie zrobionego fragmentu. Kolor ciemny szary.
   Mozaika jest rzeczywiście oryginalna i chyba tym prawdę mówiąc mnie urzekła. Domyślam się, że większości nie będzie się podobać, ale na tym najmniej mi zależy. Chciałam w kuchni mieć coś innego, nie wszędobylskie obecnie płytki 10x20cm (swoją drogą też bardzo ładne).
   Pozdrawiam,

 • Ania says:

  Pięknie! mi mozaika sie podoba. My tez pakujemy manatki powoli. Na poczatku bedzie królował u nas minimalizm- zero mebli 😉

  • Marta says:

   Aniu, to tak jak i u nas – stawiamy na minimalizm;-) mamy wprawdzie kilka mebli (oczywiście każdy z innej parafii) ale to i tak kropla w morzu. Nie przejmuję się tym jakoś specjalnie, z czasem będziemy powoli gromadzić to, co potrzebne. A kiedy planujecie przeprowadzkę? Pozdrawiam!

 • Ania says:

  Marta przeprowadzamy się w sobotę 🙂 Dlatego tak późno odpisuje- dużo pakowania, dużo przewożenia 🙂

  • Marta says:

   Rany, przeprowadzacie się już! Ale zazdroszczę! W takim razie szybkiej przeprowadzki życzę no i czekam na wrażenia jak tam się mieszka! Pozdrawiam!;-)

 • Beata says:

  Wow, ta czarna mozaika jest świetna – ciekawe czy mojemu mężowi się spodoba…

Zostaw komentarz