Minął kolejny tydzień i kolejny pracowity weekend. Nasze życie towarzyskie umarło bo każdą wolną chwilę spędzamy na budowie:-\ Są jednak tego efekty w postaci postępujących prac… Brak wpisów na blogu jest także spowodowany brakiem czasu, a nie brakiem postępu w pracach budowlanych. Podsumujmy zatem szybko ostatnie zmiany:

Pomalowane krokwie i początki nadbitki

image

image

image

Gotowe lukarny choć tej mniejszej brak jeszcze docelowego kształtu i koloru

image

Kominy osiągnęły prawidłową wysokość. Wymagają jeszcze trochę pracy, ale temat komniów ruszył więc miejmy nadzieję, że będzie już tylko lepiej…

image

image

Ocieplone i przygotowane pod nałożenie elewacji miejsce pomiędzy dachem domu i garażu. P.S. Wykonawca mąż oraz teść. Gratulacje się należą, ponieważ nigdy wcześniej tego nie robili a wyszło naprawdę dobrze!

image

image

image
image

Ruszyły w końcu także ściany działowe na dole…
image11 komentarzy to “Czasu brak na wszystko”

 • Ania says:

  Pięknie wyglądają te białe krokwie i nadbitka. Efekt końcowy elewacji będzie powalający. Szkoda, że my nie mamy takiej spójnej wizji 🙁 Mam nadzieje, że nam się niedługo objawi- bo czas wybrać okna.
  A brak czasu nam rówież doskwiera. Ja wyjeżdżam teraz na kilka dni i mam ogromne wyrzuty sumienia. Dziwne uczucie- chyba uzależniłam się od tej budowy. 🙂 Pozdrawiamy Was serdecznie

  • Marta says:

   Rzeczywiście dużo w tym prawdy, że budowa uzależnia:-) Jak jeden dzień chociaż opuszczę i nie odwiedzę miejsca akcji, to jakoś mi tak czegoś brakuje… Dlatego wszystko inne cierpi z tego powodu, bo człowiek się przecież nie roztroi…
   Co do samej elewacji i wykończenia zew. domu, to mam nadzieję, że będzie ładnie. Dziś musimy już zdecydować o kolorze domu, co wcale nie jest takie proste na tym etapie. Jestem pewna, że niebawem coś Was natchnie i bez mrugnięcia okiem wybierzecie kolor okien, drzwi, elewacji i nawet kominów!;-) Pozdrawiamy serdecznie!

 • kinga says:

  piękne krokwie i ta biel… na początku nie byłam jej pewna ale teraz aż zazdroszcze:) gratuluje dobrego wyboru

  • Marta says:

   Dziękujemy bardzo!:-) Mam nadzieję, że nasza wizja Karmelity okaże się dobrym pomysłem i nie będziemy niczego żałować. Co do rzeźbienia krokwi to nie ukrywam, że podpatrzone od Was. Dziękujemy zatem za inspirację;-) Pozdrawiamy serdecznie!

 • Julia says:

  A jaki przewidujecie Państwo kolor drzwi i bramy?? Drzwi wejściowe z doświetleniem górnym jak w projekcie?

  • Marta says:

   Witam serdecznie! Wstępnie chcielibyśmy zarówno bramę garażową oraz drzwi w kolorze antracytowym, czyli takim jak dachówka. Wydaję mi się, że kolor biały też byłby ok, ale boję się, że nie będzie praktyczny. Mam też nadzieję, że znajdziemy fajne drzwi w kolorze antracytowym. Zlikwidowaliśmy miejsce na doświetlenie i zamierzamy kupić drzwi z przeszkleniem aby rozjaśnić nieco wiatrołap. Pozdrawiam!

 • miłosz says:

  CZeść, w sprawie styropianu to widzę grube płyty jakiej są grubości, to styropian w kropki Dalmatyńczyk Termo Organiki?…..podobno bardzo dobry jaką ma lambdę? Pozdrwiam i gratuluje

  • Piotrek says:

   Witam! Tak, to styropian z termoorganiki, jakiś podstawowy model, lambda 0,041 o grubości 20cm. Kupiony był na szybko na potrzeby kawałka ścianki pomiędzy dachami, jednak krokiew była zbyt blisko ściany i musiałem kupić 15cm. Ten grubszy pójdzie na elewacje…dokupimy tylko resztę, może termoorganike silver jak będzie w dobrej cenie z lambdą 0,037. Pozdrawiam!

 • Monika says:

  Witam serdecznie. Po wielu namowach mąż zgodził sie na białe krokwie. U Państwa wyglądają wspaniale. Przeszukuje internet i różnie piszą o farbach do krokwi a tu takie cudo.Tak sobie pomyślałam że może zechcieliby Państwo podzielić się z nami wiedzą, czym malowaliście krokwie i podbitkę? Pozdrawiam serdecznie Monika i Przemek.

 • Monika says:

  Witam Państwa. Po wielu namowach mąż zgodził sie na białe krokwie. U Państwa wyglądają wspaniale. Przeszukuje internet i różnie piszą o farbach do krokwi a tu takie cudo.Tak sobie pomyślałam że może zechcieliby Państwo podzielić się z nami wiedzą, czym malowaliście krokwie i podbitkę? Pozdrawiam serdecznie Monika i Przemek.

 • Ewa says:

  Witam, mam parę pytań odnośnie Państwa więźby dachowej. Jak biały kolor sprawdził się w praktyce? Czy po tych 3 latach drewno wygląda nadal świeżo? I czy na powierzchni drewna nie pojawiły się wycieki żywicy? Z jakiego drewna jest wykonana Państwa więźba? Sosna? Świerk? I czy było ono suszone wstępnie w suszarni? My właśnie jesteśmy na etapie dachu i bardzo chcielibyśmy mieć białą nadbitkę, ale wszyscy nam odradzają…

Zostaw komentarz